Jarní vycházky a pletení pomlázek s Malou liškou v Olomouci

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Malá liška, klub přátel přírody z Olomouce, nabízí také v březnu 2013 množství kulturních aktivit pro „lidi všech velikostí“.

Pátek 8. března: Deskohraní – společenské hry pro každého

Přijďte na setkání a posezení nad společenskými, deskovými i stolními hrami. Chcete si přijít jen tak zahrát nějakou hru, kterou znáte, s dalšími zkušenými hráči? Chcete přinést a zahrát si nějakou hru, kterou máte doma? I to lze. Akci vede Michal Štrajt.

Úterý 12. března: Posed – setkání členů a příznivců klubu

Jednou za měsíc se v našem Fox clubu setkáváme k volné zábavě, k níž se můžete přidat i vy. Kdykoli mezi 18. a 21. Hodinou je možno se zastavit a vypít si kávu, čaj, podarovat přítomné pochutinou vlastní výroby atd. Posed nemá pravidla, prostě plyne.

Čtvrtek 21. března: Výtvarná dílna – Pomlázky z papíru

Přijďte si něco vytvořit vlastníma rukama. Naši předci v zimě také neseděli s rukama v klíně, ale pletli z proutí. A naše technika bude podobná, jen místo proutí budeme „plést“ z papíru. Vyrobíme si netradiční tatar. Kdo nemá rád tatary, můžete si ozdobit vajíčko. Na to si doneste zbytky vlny na pletení (mohou být hodně barevné) a nůžky.

Sobota 23. března: Do přírody za městem – jarní vycházka k dubu

V květnu jsme zasadili v háji u Hromova dubu mezi Černovírem a Chomoutovem svůj „Dub Přátel přírody“. Nyní se půjdeme podívat, jak se mu s příchodem jara daří a jak vyrostl. Trasa má kolem 7 km. Tentokrát půjdeme z Chomoutova kolem Hradiska a skončíme v Restauraci Na Letné. Příští vycházka k dubu bude zas s příchodem léta.

Úterý 26. března: Setkání s knížkou

Přineste si knížku, kterou máte rádi, pochlubte se ostatním, co jste četli nebo právě čtete. Každý může přispět ke zdaru večera a přečíst nějaký svůj zážitek, postřeh či drobnou povídku. Těší se na vás Eva Sommerová.

Čtvrtek 28. března: Tučný Matuška plíhal na kytaru

Že všichni už jsou v Mexiku a nikde jinde než v Texasu žlutý růže nerostou, si společně s maličkým námořníkem zaplíháme na kytaru a jiné nástroje. U dobrého vínka si i vy můžete živě zahrát a zazpívat se známými i neznámými hráči písničky, které máte rádi.

Akce pořádá Malá liška – klub přátel přírody z Olomouce, zal. 2010. Více na webu Malá liška.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.