Pozvánka na Jeden svět v DOXu: Barcamp k tématům tolerance a xenofobie

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

První letošní barcamp v Praze se uskuteční o víkendu 2. a 3. března 2013 těsně před vypuknutím 15. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Setkání v Centru současného umění DOX se zaměří na otázky soužití, snášenlivosti a cesty ke společnosti bez násilí a nenávisti.

Přihlašování témat pro barcamp probíhá do 10. února 2013. K účasti se zájemci mohou přihlásit do 22. února 2013 (pokud nebude kapacita vyčerpána dříve).

Jeden svět a pražský DOX spojuje zájem o tematiku sociálního vyloučení, diskriminace a společenské změny. Barcamp bude vyvrcholením rozsáhlé výstavy Kartografie naděje: příběhy sociální změny, která spolu s řadou doprovodných akcí probíhá v Centru současného umění DOX od listopadu minulého roku. Podobné téma zvolil i Jeden svět 2013, který s provokativní otázkou „Bojíte se snášet?“ hodlá otevřít diskusi o sílící netoleranci a xenofobii v české společnosti.

Na barcampu jsou vítáni všichni, kdo mají chuť diskutovat, sdílet své zkušenosti, přinášet nové nápady a setkávat se s lidmi z různých oborů. Kromě témat jako vzdělávání, marketing a média budou přizváni také odborníci na veřejný prostor, vliv architektury na mezilidské soužití, mapování kriminality. Řeč bude i o mobilních aplikacích, které se k tématu vztahují. Vzhledem k otevřenému formátu barcampu nelze v současnou chvíli říci o jeho programu víc, než že účast přislíbili zajímaví hosté jako Petr Kočí a Adam Javůrek (Respekt, ihned.cz), fotograf Lukáš Houdek (HateFree Culture) nebo architekt Osamu Okamura (reSITE).

 

Přípravy barcampu sledujte na Facebooku a @JedenSvetvDOXu na Twitteru.

Pro více informací kontaktujte koordinátorku projektu Lucii Benešovou: jedensvetvdoxu@gmail.com, 725 725 448.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.