Setkání rodičů, kteří na Vánoce neuvidí svoje děti

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Přetrhávané a přetrhané rodinné vazby si o letošním Štědrém dnu v 16:00 připomenou rodiče, kteří nemohou Vánoce strávit se svými dětmi. Účast už přislíbily desítky lidí.

Mnoho dětí rozvedených rodičů už léta nemůže trávit Štědrý den s celou svou rodinou. Rodiče budou mít s sebou fotografie svých dětí a jako symbol jejich nepřítomnosti plyšové zvířátko, panenku nebo prázdný dětský kočárek. A zapálenou svíčku za odcizené děti.

Někteří rodiče nedokáží být chvíli spolu ani na Vánoce. A ten z nich, u koho dítě tráví Štědrý den, mu často nedovolí ani to, aby se o tomto svátku s druhým rodičem alespoň na čas vidělo. Některé děti tak nemohou být o Štědrém dnu s jedním ze svých rodičů už řadu let. Tito rodiče pak stejnou řadu let nemohou trávit tento den se svými dětmi.  Více o problematice střídavé péče.

2 komentáře: „Setkání rodičů, kteří na Vánoce neuvidí svoje děti

 • 29.12.2012 (16:11)
  Trvalý odkaz

  Rodiče kteří nemohou být na Štědrý den s dětmi a nemají možnost je ani na chvilku vidět by se měli především zamyslet nad tím, zda proto udělali opravdu maximum. Známe řadu případů, kdy rozvedení manželé či partneři pro své děti udělají krásný Štědrý den, ale je k tomu třeba slušné jednání a toleranci. Pokud jeden z rodičů během roku dělá druhému neustálé opravdu hnusné problémy, potom si těžko druhá strana s takovým člověkem sedne k jednomu stolu i přesto, že děti by byly ten den šťastné že u stromku mají tátu i mámu. Je to prostě o slušnosti a zdravém rozumu a každý kdo na setkání přišel s plyšákem nebo fotografií si to musí v hlavě srovnat sám, co udělal proto, aby memusel na takové setkání být.

  Reagovat
 • 2.1.2013 (23:29)
  Trvalý odkaz

  Díky všem, kdo připomínají, že rodiče a děti jsou dnes od sebe oddělováni, většinou jde o zvůli matek vůči otcům, někdy i naopak.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.