Výstava k dvacátému výročí humanitární organizace ADRA

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Humanitární organizace ADRA si 29. května 2012 připomněla dvacáté výročí založení první pobočky v České republice. U této příležitosti vznikla výstava, která bude až do podzimu 2013 putovat po třiceti místech ČR. Ve dnech 21. 11. – 5. 12. 2012 ji můžete  zhlédnout ve výpravní budově nádraží Ostrava-Svinov.

Výstava je složená z fotografií, které zachycují klíčové události dvacetiletého působení české pobočky organizace ADRA – od dopravy materiální pomoci do zemí bývalé Jugoslávie v čase občanské války, přes pomoc obklíčenému Sarajevu, stavbu domů pro uprchlíky v bosenském Tešanj, humanitární pomoc Mongolsku postiženému zimou, dovoz potravin pro lidi v obklíčeném Grozném, povodně v ČR v roce 1997 a 2002, otevření Azylového domu v Novém Jičíně, zemětřesení v Turecku v roce 1999, rozsáhlou pomoc po tsunami v Asii v roce 2004/05, založení prvního dobrovolnického centra v ČR, počátky zdravotnického zařízení v Itibu v Keni, zemětřesení na Haiti a v Japonsku atd.

Naleznete zde i informace o dobrovolnickém centru ADRA Ostrava, které funguje již čtvrtým rokem. Jeho základní ideou je nabídnout pomoc dobrovolníků osamělým seniorům, zdravotně postiženým osobám, osamělým a nemocným dětem a od roku 2011 také osobám v terminálním stádiu života. V roce 2011 se do dobrovolnické činnosti zapojilo 447 dobrovolníků, kteří strávili v zařízeních přes 16000 hodin. Za 4 roky působení DC ADRA v Ostravě vyslalo již více než 1000 dobrovolníků.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.