Seznamte se: Neziskovka, která oživuje nemocnice kresbami

Sdílet
Čas čtení: 2 minuty

Společnost Tip Art se zabývá humanizací prostředí zdravotnických a sociálních zařízení. Vpřed ji žene každý úspěch, každý dokončený projekt, lidé, které na pouti realizovaných humanizací potkávají. A co že to ta humanizace přesně je?

Cílem společnosti Tip Art, o.p.s., je provádění úprav prostředí interiérů a exteriérů zdravotnických a sociálních zařízení, nejen pro dětské pacienty. Prioritou je výmalba, tematické doplňky, nábytek, návrhy podlahových intarzií, obkladů a dlažeb při rozsáhlých rekonstrukcích. Speciálně kladené vrstvy barev a nejen barev jsou naše specialita. Malby jsou omyvatelné a každoročně je stačí pouze desinfikovat. Splňují nejpřísnější požadavky nezávadnosti a nehořlavosti. Stěny se tak stávají didaktickými pomůckami.

Na otázky odpovídala Drahomíra Nevřivová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Tip Art, o.p.s.

Komu pomáháte a kdo pomáhá vám?

Pomáháme všem, kteří nám to dovolí, a nám pomáhají naši známí a známí našich známých. Cíle dosáhneme pokaždé, když předáváme „naše“ dílo. Finanční dary jsou otázkou důvěry dárců k nám a naší cti jako obdarovávaných.

Jak by to vypadalo, kdybyste získali, co nejvíce potřebujete?

Dokončili bychom humanizaci vyšetřovny kardiocentra pro hemato-onkologické děti. Děti se při vyšetření nebudou bát. My získáme finanční prostředky a spolu se zdravotnickým personálem pocit štěstí.

Kresby na nemocničních zdech
Kresby na nemocničních zdech

Kterou jednu věc byste v minulosti udělali jinak?

Začali bychom s touto prací mnohem dříve.

Tip Art, o. p. s.

Cílem společnosti Tip Art, o.p.s., je provádění úprav prostředí interiérů a exteriérů zdravotnických a sociálních zařízení, nejen pro dětské pacienty. Více na www.tipart.cz, prohlédněte si realizované projekty.

  • Ikona webu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.