Sdružení Zahrada 2000 otevírá nové poradny pro nezaměstnané s hendikepem na Jesenicku

Sdílet
Čas čtení: < 1 minuty

Občanské sdružení Zahrada 2000 otevřelo v polovině srpna v Jeseníku a Zlatých Horách dvě nové poradny pro nezaměstnané se zdravotním hendikepem. Tato skupina obyvatel má ztížený vstup na pracovní trh, na Jesenicku se tento problém ovšem týká také lidí bez znevýhodnění. Odborníci v poradnách pomohou lidem zvýšit kvalifikaci a najít práci.

Hlavním cílem poradny je podpořit zdravotně postižené uchazeče o zaměstnání při vstupu na trh práce. Toho chce tým složený ze sociálního pracovníka, psychologa a pracovníka v sociálních službách dosáhnout formou poradenství, pracovní asistence, bilančních diagnostik, rekvalifikací a tvorbou možných pracovních míst pro účastníky rekvalifikací.

Poradny mohou zájemci nalézt na adrese Nerudova 405, Zlaté Hory, a  Lipovská 1177, Jeseník. Kontakt je možný také prostřednictvím adresy  poradna@zahrada2000.cz nebo na telefonním čísle +420 775 148 189.

Projekt reaguje na několikaletou zkušenost Zahrady 2000 se špatným postavením jejich klientů na trhu práce. Mezi klienty je téměř 90% osob, které se potýkají s nezaměstnaností. Finance pocházejí z Evropského sociálního fondu Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Občanské sdružení Zahrada 2000 vzniklo v roce 1998 pro potřeby zdravotně hendikepovaných, především duševně nemocných lidí z Jesenického regionu. Jeho posláním je umožnit duševně nemocným lidem „návrat zpět do života“, uplatnit se v lidské společnosti a pomáhat jim v jejich nelehké životní situaci zdolávat překážky běžného života, které jsou způsobeny jejich nemocí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.